Menu

O mně

Jmenuji se Anke Glut a jsem interiérová designerka.

Kreativitou, nadšením a empatií proměním obyčejné místnosti v domov, ve kterém funkčnost a krása tvoří harmonii.

Ich heiβe Anke Glut und bin Interior Designer.

Mit Kreativität, Begeisterung und Einfühlungsvermögen verwandele ich Räume in ein Zuhause, wo Funktionalität und Schönheit eine Harmonie bilden.

Follow me

Salone del Mobile 2019 Milano

Vezmu Vás na návštěvu Milan Design Week a Salone del Mobile, největšího světového veletrhu nábytku, který se koná každý duben v Miláně. Nejen na výstavišti můžete obdivovat nejnovější produkty a kolekce životního stylu. Celé město s 1,4 miliony obyvatel a 300 000 návštěvníky žije v designové horečce. Na veřejných náměstích, ulicích a romantických dvorcích jsem mohla obdivovat dech beroucí výstavy nebo jednu instalaci za druhou. Je fantastické, že i historické městské paláce otevírají své brány a prezentují moderní design s historickou kulisou v pozadí.

Kartell na oslavu svého 70. výročí vystavoval v Palazzo Reale.

K události 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinciho byla na veletrhu vyobrazena kultura italského designu před a po jeho působení. Show se skládala z obrazů a hudby, které vyzdvihly Leonardovu geniální tvorbu a renesanční řemeslnost, stejně tak jako know-how současných designových společností.

Instalace AQUA – VODA představuje malý fragment renesance a budoucnost Milána v poctě Leonardovi da Vinci.

Jedno dílo, které by mělo přivést snad každého návštěvníka milánského týdne designu k úžasu je nadrozměrný zip od sochaře Alexa Chinnecka ve Via Tortona.

Všudypřítomným společníkem na veletrhu v Miláně byla škola Bauhaus, velká škola architektury, designu a umění, která letos slaví 100 let od svého založení. Nespočetné množství designérů, výrobců nábytku a architektů se letos poklonilo svým vlastním designem ve stylu Bauhaus před učením slavné školy.

Instalace A.X.A.P. (As Extra as Possible) v Palazzo Litta prezentuje představy 20ti mezinárodních studentů umění, kteří dali nový tvar mnoha vlastnostem materiálu: flexibilita, trvanlivost, hygiena, lehkost a především všestrannost.

Každoročně jsem znovu ohromen prezentací designové značky Moooi, letos pod názvem – mimořádnost života v Mediateca St. Teresa, Brera.
Zde chce značka životního stylu ještě jednou předvést to, co mimořádnost života znamená a umožnit návštěvníkům se ponořit do luxusního, rozmarného a originálního světa.