Menu

O mně

Jmenuji se Anke Glut a jsem interiérová designerka.

Kreativitou, nadšením a empatií proměním obyčejné místnosti v domov, ve kterém funkčnost a krása tvoří harmonii.

Ich heiβe Anke Glut und bin Interior Designer.

Mit Kreativität, Begeisterung und Einfühlungsvermögen verwandele ich Räume in ein Zuhause, wo Funktionalität und Schönheit eine Harmonie bilden.

Follow me

Clients

Girl’s dream

Nápadů a inspirací na výzdobu dívčího pokoje najdeme na internetu mnoho. Tím, kdo by ale měl mít při proměně pokojíčku hlavní slovo je jeho obyvatelka. Přesně tak postupovala i designérka Anke Glut při navrhování dvou pokojů pro sestry. Opět se držela jejího oblíbeného hesla, že dobrý designér by měl lidem především naslouchat.

„Moje práce vždy začíná osobním seznámením s klientem a rozhovorem. Je to velmi významný krok, neboť již v této fázi poznáte, jaký interiér bude danému klientovi slušet a kde se bude cítit dobře,“ říká designérka Anke Glut. To platilo i v případě renovace dvou dětských pokojů pro sestry, kdy se hlavními návrhářkami staly obě dívky.

Dva pokoje pro různě staré sestry vznikly v rodinném domě. „Původně interiéry navrhoval jiný designér, jehož barevný a přeplácaný styl majitelům nevyhovoval. Já jsem se snažila prostory spíše zklidnit a více sladit s dívčím vkusem,“ říká designérka Anke Glut.

Designérka při navrhování interiérů velmi ráda pracuje s výraznými tapetami od francouzských návrhářů. Využila je také v těchto dívčích pokojích. Dále pracovala s jemnými pastelovými barvami. „Tapety si dívky vybraly samy. Původně jsem navrhla jiný vzor, ale slečny již mají svůj vlastní vkus a ukázaly na tyto tapety,“ říká Anke Glut.

Hravým prvkem v obou pokojích jsou houpačky, které si dívky taktéž samy vybraly. Mohou se na nich houpat a zároveň slouží jako posezení pro přátele či rodiče.

Pro starší z dívek byl pořízen psací stůl, postel a gauč na posezení s kamarádkami. Mladší sestra pak získala police na skříňky a úložný prostor pro větší množství hraček. „Vše v pokoji je navrženo tak, aby až mladší dívka povyroste, bude mít stejný pokoj jako její sestra,“ dodává designérka.

Princeznovské prvky v pokojích jsou variabilní, takže až školačky porostou, budou moci pokoj stylem přizpůsobit věku.

https://www.tvbydleni.cz/clanek/inspirace-detske-pokoje-pro-sestry-navrzene-designerkou-anke-glut/

Princess paradise Previous project
Radlická 142 Next project