Menu

O mně

Jmenuji se Anke Glut a jsem interiérová designerka.

Kreativitou, nadšením a empatií proměním obyčejné místnosti v domov, ve kterém funkčnost a krása tvoří harmonii.

Ich heiβe Anke Glut und bin Interior Designer.

Mit Kreativität, Begeisterung und Einfühlungsvermögen verwandele ich Räume in ein Zuhause, wo Funktionalität und Schönheit eine Harmonie bilden.

Follow me

Category
Clients

Dům, který rostl do krásy časem

Dům je starý 100 let, a když ho jeho noví majitelé kupovali, byl už 10 let upuštěný a občas poskytl zázemí jen bezdomovcům, kteří si na podlaze udělali dokonce ohniště. Tolik na vysvětlenou, v jakém stavu se dům nacházel. Bylo tedy naprosto jasné, že se původní kostra
domu bude muset „oholit až na kost“. Dům je ale položený v moc hezké části Berouna, má pěknou zahradu a všichni členové domácnosti se pro něj nadchli, takže bylo rozhodnuto.

Proměny v čase
Od důkladné rekonstrukce uplynulo už 16 let, během nichž se dům stále proměňoval. Designový refresh provedla Anke před 5 lety a od té doby už jenom krášlí interiér dekoracemi a doplňky, které ji přijdou do cesty, často v prodejně Snel v Loděnicích. Tam si jezdí udělat radost. Věci z Indonésie totiž miluje a navíc to má kousek od domu. Co se týká stylu zařízení, tak Anke vycházela ze svých zkušeností, které nabrala při cestování po světě a také v Belgii, kde žila 7 let. Miluje i Japonsko, které ji inspirovalo například k vybudování japonské zahrady.
O svém domově, který pro rodinu zařídila, říká, že není úplně super moderní, ale je nadčasový, útulný, má své kouzlo a každý, kdo k nim přijde, se tam cítí jako doma.

Dámský boudoir Next project