Menu

O mně

Jmenuji se Anke Glut a jsem interiérová designerka.

Kreativitou, nadšením a empatií proměním obyčejné místnosti v domov, ve kterém funkčnost a krása tvoří harmonii.

Ich heiβe Anke Glut und bin Interior Designer.

Mit Kreativität, Begeisterung und Einfühlungsvermögen verwandele ich Räume in ein Zuhause, wo Funktionalität und Schönheit eine Harmonie bilden.

Follow me

Category
Clients

Dámský boudoir

Kontaktovala mě nešťastná zákaznice, která po velkém poškození celého bytu vodou rekonstruovala svůj byt. Už si sama vybrala podlahu, dveře, koupelnu a kuchyň, ale co dál? Nevěděla si rady, co dělat s interiérem. Věděla jen, že chce, aby to bylo luxusní. Koncept však chyběl. Poté, co jsme se viděli poprvé a ona mě seznámila se svými myšlenkami, bylo jasné, že to bude nový začátek pro mou zákazníci a projekt pro mě srdeční záležitost. Naštěstí se montáž kuchyně zpozdila, takže jsme mohli ještě udělat několik změn. Podařilo se nám integrovat pračku do malé koupelny tak, aby zmizela ve skříni a malá koupelna se stala její wellness oázou. S tapetami, saténovými závěsy, měkkými koberci, sametovými pohovkami a židlemi, mramorovými povrchy, dominantními lustry a mnoha malými detaily, jako zrcadla, obrázky, svícny, dostala celá místnost úchvatnou glamour atmosféru. V ložnici jsme byli dokonce schopni představit vzpomínky na babičku. Její poděkování bylo nejlepším potvrzením, že jsem splnila sen úžasné milé dámě.

“Mám takovou radost,  jen se koukám a kochám se…poprvé v životě MÁM bydlení podle mých představ 🌺🌺🌺🌺🌺🌺😊😊😊

Díky 🌷 všichni jsou z mého nového bydlení maximálně nadšeni,  velký úžas nad Vaší prací… jste kouzelnice!!🥂🍾”

 

DOMA NÁVŠTĚVA – Mladá Fronta Dnes o Bydlení 18.8.2021

Dámský budoár

Byt 2+kk s balkónem v třípodlažní cihlové novostavbě na Zbraslavi proměnila manažerka Pavlína Kůrková v útulnou oázu. K rekonstrukci se odhodlávala dlouho, až nakonec přišla „velká voda“.

 „Rekonstruovat byt v covidovém lockdownu bylo dobrodružství; složité, těžké, ale nevyhnutné,“ říká na uvítanou majitelka nemovitosti o rozloze 48 metrů čtverečních. Není jich moc, ale vládne jim nenásilný minimalismus a elegance doplněná nenápadným luxusem.

 Zbraslav? Proč ne

Smíchovská rodačka se před deseti lety rozhodla opustit byt v Radlicích, ale Praze 5  odmítala dát vale- nový domov hledala tři čtvrtě roku právě zde. „Pak mě doktor poslal na rehabilitace do Zbraslavi. Přijela jsem tam dřív a ze zvědavosti začala okukovat okolí. Hlavně byty, které tu prodávali,“ vzpomíná Pavlína na okamžik prvního zlomu. Do jednoho z volných se nakonec zamilovala. A protože podél Zbraslavi jezdí na Slapy, kde má pozemek, neváhala. „Byt jsem koupila, ovšem vypadal jinak! Červená kuchyňská linka, černé skříně, oranžovo-modrá koupelna. Řekla jsem si, nastěhuju se a vše změním,“ líčí Pavlina. Nezměnila! Až přišel loňský rok…

Byla první den na dovolené na Vysočině. „Volali sousedé, že se mi z bytu řine voda. Praskla hadička na WC a já vytopila svůj byt, souseda, kočárkárnu a kancelář SVJ; čtyři pojistné události!“ vypráví. Následoval šok a úvahy, co dál. Když se jí podařilo sehnat stavební firmu pro základní vysušení a rekonstrukci, zjistila, že je nutno připravit se na stav nouze a na pár dní se odstěhovat k přátelům -Káje, Anetě a Milošovi. Byly z toho dva měsíce.

Už nikdy bez profesionála a designéra

„Zoufale jsem hledala firmy i řemeslníky a prosila, ať vše dělají pořádně, že jim platím. Nekvalitní práce a nedostatek zboží byl problém číslo jedna,“ rekapituluje Pavlína už s nadhledem. Covidová omezení vše zhoršovala a situace nepomohla ani potřeba, aby úkony na sebe rychle navazovaly, u přátel bydlet dál nemohla. A tak začala rekonstruovat byt ve své režii. Začala novými podlahami, poté přišla na řadu koupelna. „Líbil se mi velký obkladový formát, tak jsem v koupelnovém studiu koupila obklad 60 x 120 a ex post zjistila, že ho málokdo umí položit,“ Na tento fakt ji však odborníci v prodejně odborníci neupozornili. Na pokládku nebyli lidé, problém byl i s lepidlem. Z protekce doporučený řemeslník situace využil a za práci si naúčtoval 80 000 Kč. Třikrát víc, než je běžné.

„Koupelna, kterou jsem navrhla sama, mě vyčerpala. Stejně jako nutnost vyvracet opakované tvrzení: Paninko, takhle to musí stačit!“ vypráví perfekcionistka Pavlína. V tu chvíli rozhodla angažovat interiérovou designérku a realizační tým. Našla Anke Glut, jejíž vize jí nadchly. „Reagovala hned a věci s ní šly lehce. Anke je poklad, že já ji neměla hned! Ušetřila by mi nervy i peníze. Žena, která rekonstruuje byt sama, bez profi architekta a dozoru, je prostě oběť, bezedná kasa,“ shrnuje Pavlína.

Byt snů v pastelu

Vstupní chodba do bytu, v níž se šikovně skrývá šatní skříň, je v pastelových barvách a působí jako magnet – příchozího vtáhne dovnitř. Protější atypické bílé dveře, které se opakují v celém bytě, vedou do koupelny, která je zařízena spíš jako wellness, a díky tomu se stala  nejdražší místností v bytě. „Se vším všudy přišla na dvě stě tisíc – díky designérce však tak vznikl relaxační kout v pískové barvě, s nímž ladí i ručníky,“ pochvaluje si Pavlína. Aby iluzi nic nerušilo, je pračka schovaná do skříňky vyrobené na míru, vtipná polička zakryla vodoměry a intimně osvětlené místnosti dominují zrcadla a sklo.

Další dveře vedou ze vstupní chodby do vzdušné ložnice, vytapetované stejně jako obývací pokoj s kuchyní textilními vzorovanými tapetami.

Dokonalá souhra

„Chtěla jsem v obyváku ušák, Anke radila designovou sedačku pro dva, aby se nikdo necítil podřadně. Měla pravdu, stejně jako když ,i doporučila jemné koberce hodnotí takřka roční spolupráci s designérkou a dodává: „Vodní kalamita mi vlastně pomohla vybudovat byt snů, zbavit se nepotřebných věcí a provzdušnit si tak i život Pomohla mi ke svobodě!“

Michaela.Smerglova@mafra.cz

Dům, který rostl do krásy časem Previous project