Dámský boudoir
Kontaktovala mě nešťastná zákaznice, která po velkém poškození celého bytu vodou rekonstruovala svůj byt. Už si sama vybrala podlahu, dveře, koupelnu a kuchyň, ale co dál? Nevěděla si rady, co dělat s interiérem. Věděla jen, že chce, aby to bylo luxusní. Koncept však chyběl. Poté, co jsme se viděli poprvé a ona mě seznámila se svými myšlenkami, bylo jasné, že to bude nový začátek pro mou zákazníci a projekt pro mě srdeční záležitost. Naštěstí se montáž kuchyně zpozdila, takže jsme mohli ještě udělat několik změn. Podařilo se nám integrovat pračku do malé koupelny tak, aby zmizela ve skříni a malá koupelna se stala její wellness oázou. S tapetami, saténovými závěsy, měkkými koberci, sametovými pohovkami a židlemi, mramorovými povrchy, dominantními lustry a mnoha malými detaily, jako zrcadla, obrázky, svícny, dostala celá místnost úchvatnou glamour atmosféru. V ložnici jsme byli dokonce schopni představit vzpomínky na babičku. Její poděkování bylo nejlepším potvrzením, že jsem splnila sen úžasné milé dámě.
“Mám takovou radost, jen se koukám a kochám se…poprvé v životě MÁM bydlení podle mých představ 🌺🌺🌺🌺🌺🌺😊😊😊
Díky 🌷 všichni jsou z mého nového bydlení maximálně nadšeni, velký úžas nad Vaší prací… jste kouzelnice!!🥂🍾”
DOMA NÁVŠTĚVA – Mladá Fronta Dnes o Bydlení 18.8.2021
Dámský budoár
Byt 2+kk s balkónem v třípodlažní cihlové novostavbě na Zbraslavi proměnila manažerka Pavlína Kůrková v útulnou oázu. K rekonstrukci se odhodlávala dlouho, až nakonec přišla „velká voda“.
„Rekonstruovat byt v covidovém lockdownu bylo dobrodružství; složité, těžké, ale nevyhnutné,“ říká na uvítanou majitelka nemovitosti o rozloze 48 metrů čtverečních. Není jich moc, ale vládne jim nenásilný minimalismus a elegance doplněná nenápadným luxusem.
Zbraslav? Proč ne
Smíchovská rodačka se před deseti lety rozhodla opustit byt v Radlicích, ale Praze 5 odmítala dát vale- nový domov hledala tři čtvrtě roku právě zde. „Pak mě doktor poslal na rehabilitace do Zbraslavi. Přijela jsem tam dřív a ze zvědavosti začala okukovat okolí. Hlavně byty, které tu prodávali,“ vzpomíná Pavlína na okamžik prvního zlomu. Do jednoho z volných se nakonec zamilovala. A protože podél Zbraslavi jezdí na Slapy, kde má pozemek, neváhala. „Byt jsem koupila, ovšem vypadal jinak! Červená kuchyňská linka, černé skříně, oranžovo-modrá koupelna. Řekla jsem si, nastěhuju se a vše změním,“ líčí Pavlina. Nezměnila! Až přišel loňský rok…
Byla první den na dovolené na Vysočině. „Volali sousedé, že se mi z bytu řine voda. Praskla hadička na WC a já vytopila svůj byt, souseda, kočárkárnu a kancelář SVJ; čtyři pojistné události!“ vypráví. Následoval šok a úvahy, co dál. Když se jí podařilo sehnat stavební firmu pro základní vysušení a rekonstrukci, zjistila, že je nutno připravit se na stav nouze a na pár dní se odstěhovat k přátelům -Káje, Anetě a Milošovi. Byly z toho dva měsíce.
Už nikdy bez profesionála a designéra
„Zoufale jsem hledala firmy i řemeslníky a prosila, ať vše dělají pořádně, že jim platím. Nekvalitní práce a nedostatek zboží byl problém číslo jedna,“ rekapituluje Pavlína už s nadhledem. Covidová omezení vše zhoršovala a situace nepomohla ani potřeba, aby úkony na sebe rychle navazovaly, u přátel bydlet dál nemohla. A tak začala rekonstruovat byt ve své režii. Začala novými podlahami, poté přišla na řadu koupelna. „Líbil se mi velký obkladový formát, tak jsem v koupelnovém studiu koupila obklad 60 x 120 a ex post zjistila, že ho málokdo umí položit,“ Na tento fakt ji však odborníci v prodejně odborníci neupozornili. Na pokládku nebyli lidé, problém byl i s lepidlem. Z protekce doporučený řemeslník situace využil a za práci si naúčtoval 80 000 Kč. Třikrát víc, než je běžné.
„Koupelna, kterou jsem navrhla sama, mě vyčerpala. Stejně jako nutnost vyvracet opakované tvrzení: Paninko, takhle to musí stačit!“ vypráví perfekcionistka Pavlína. V tu chvíli rozhodla angažovat interiérovou designérku a realizační tým. Našla Anke Glut, jejíž vize jí nadchly. „Reagovala hned a věci s ní šly lehce. Anke je poklad, že já ji neměla hned! Ušetřila by mi nervy i peníze. Žena, která rekonstruuje byt sama, bez profi architekta a dozoru, je prostě oběť, bezedná kasa,“ shrnuje Pavlína.
Byt snů v pastelu
Vstupní chodba do bytu, v níž se šikovně skrývá šatní skříň, je v pastelových barvách a působí jako magnet – příchozího vtáhne dovnitř. Protější atypické bílé dveře, které se opakují v celém bytě, vedou do koupelny, která je zařízena spíš jako wellness, a díky tomu se stala nejdražší místností v bytě. „Se vším všudy přišla na dvě stě tisíc – díky designérce však tak vznikl relaxační kout v pískové barvě, s nímž ladí i ručníky,“ pochvaluje si Pavlína. Aby iluzi nic nerušilo, je pračka schovaná do skříňky vyrobené na míru, vtipná polička zakryla vodoměry a intimně osvětlené místnosti dominují zrcadla a sklo.
Další dveře vedou ze vstupní chodby do vzdušné ložnice, vytapetované stejně jako obývací pokoj s kuchyní textilními vzorovanými tapetami.
Dokonalá souhra
„Chtěla jsem v obyváku ušák, Anke radila designovou sedačku pro dva, aby se nikdo necítil podřadně. Měla pravdu, stejně jako když ,i doporučila jemné koberce hodnotí takřka roční spolupráci s designérkou a dodává: „Vodní kalamita mi vlastně pomohla vybudovat byt snů, zbavit se nepotřebných věcí a provzdušnit si tak i život Pomohla mi ke svobodě!“
Michaela.Smerglova@mafra.cz