Menu

O mně

Jmenuji se Anke Glut a jsem interiérová designerka.

Kreativitou, nadšením a empatií proměním obyčejné místnosti v domov, ve kterém funkčnost a krása tvoří harmonii.

Ich heiβe Anke Glut und bin Interior Designer.

Mit Kreativität, Begeisterung und Einfühlungsvermögen verwandele ich Räume in ein Zuhause, wo Funktionalität und Schönheit eine Harmonie bilden.

Follow me

Láska k přírodě: ryzí dřevo, kámen a vlna

V čase komplexních digitálních systémů pro mnohé stále zůstává krása přírody a jejích substancí středem pozornosti ve světě bydlení. Nábytek z přírodního, světlého dřeva, doplňky z hrubého kamene a tkaná či vázaná vlna v přirozeném toku barev tvoří právě tento vzhled.

Transparentní materiály, jemné, světlé barvy a jasné tvary nejsou zrovna definicí útulnosti, za to působí velmi uklidňujíce. A přesně to se skrývá za trendem optické prázdnoty – takzvaným minimalismem. Pro větší uklidnění jsou obytné místnosti zařízeny spíše méně vzrušujíce – jejich obyvatelé jdou za touhou opravdového uvolnění a ticha. Jemná zelená, hnědá, křehká růžová, šedá a hodně bílé jsou vítaným vzhledem. Signalizují otevřenost a pochopení a to působí sympaticky a pozitivně.

Naturliebe: naturbelassenes Holz, Stein und Wolle
In Zeiten komplexer digitaler Systeme nehmen wir den Wert und die Schönheit der Natur und ihrer Materialien sinnlich wahr.
Megatrend: Möbel aus naturbelassenem, hellem Holz, Accessoires aus rauem Stein und gewebte oder geknüpfte Wolle.