Menu

O mně

Jmenuji se Anke Glut a jsem interiérová designerka.

Kreativitou, nadšením a empatií proměním obyčejné místnosti v domov, ve kterém funkčnost a krása tvoří harmonii.

Ich heiβe Anke Glut und bin Interior Designer.

Mit Kreativität, Begeisterung und Einfühlungsvermögen verwandele ich Räume in ein Zuhause, wo Funktionalität und Schönheit eine Harmonie bilden.

Follow me

Dokonalá nedokonalost

Na začátku každého roku se těším na trendy v interiérovém designu. Výrobci prezentují svoje vize pro nový rok na veletrzích v Kolíně nad Rýnem, Frankfurtu, Paříži a Stockholmu.
Letos jsem navštívila ´Maison et Objet´ v Paříži. Byla jsem nadšená z ukázek kompletně zařízených expozicí, v kterých každý vytvořil svůj svět bydlení. Francouzský styl se skládá z různých vlivů a tím i spojení různých materiálů, forem a barev. Francouzi mají stoleté zkušenosti v bytovým designu, který se pořád rozvíjí. Prostě mají styl v krvi a nebojí se nových kombinací. Umí tvořit dokonalé místnosti, které překvapují svojí nedokonalostí. Umí spojit tradice s modernou, staré s novým a proto ponechají při rekonstrukcích barů, kaváren, salónů, butiků a bytů třeba staré dlážděné nebo dřevěné podlahy, nechají původní cihly bez omítky, jen k tomu přidají moderní nábytek nebo naopak, zůstane starý kus nábytku se vzpomínkami a tomu se připojí něco moderního.
A to vše tvoří v období globální digitalizace, která působí chladně a sterilně, teplý domov po kterém toužíme.
V dalším blogu Vám budu psát o barvách a materiálech pro rok 2019.